Pokud máte unikátní kód pro slevu, zadejte jej při objednávce (krok 3. Informace o vás) a po odeslání objednávky vyčkejte na potvrzení nové ceny s uvedenou slevou.

Odložená STK pro motorkáře neplatí!

Pokud se chystáte vytáhnout po dlouhé zimní pauze motorku z garáže a končí vám technická, neváhejte a jeďte na nejbližší STK. Pro motorkáře evropské nařízení o odkladu konce platnosti technické prohlídky neplatí!

V médiích se dozvíte, že platnost technických prohlídek je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Opatření (tzv. Omnibus II) se týká technických kontrol propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021.

Ale už málokde se dočtete, že tato koronavýjimka neplatí pro motocykly, přívěsy do 3 500 kg, traktory a sněžné skútry.

Prodloužení se také netýká technických prohlídek, které propadly v období 1. února - 31. srpna 2020. Byly již dříve prodlouženy o 7 měsíců. Znovu prodlužovat už jednou prodloužené STK není možné.

Připomeňme, že technická prohlídka pro motocykly má platnost 4 roky. Tuto příjemnou změnu zavedl nejdéle sloužící ministr dopravy ČR Daniel Ťok v roce 2019.

Na co se Omnibus II vztahuje?

  • lhůtu pravidelné technické prohlídky a platnost osvědčení o technické způsobilosti (tzn. lhůta skončila nebo skončí od 1.9.2020 do 30.6.2021, prodlužuje se o 10 měsíců).

Na co se Omnibus II nevztahuje?

  • protokoly o evidenční kontrole,
  • na prodloužení platnosti osvědčení o technické způsobilosti a 30 denní lhůty k provedení opakované technické prohlídky,
  • na lhůtu pravidelné technické prohlídky a platnost osvědčení o technické způsobilosti, která byla prodloužena podle Omnibus I (tzn., lhůta skončila od 1. 2. 2020 do 31. 8. 2020, prodloužila se o 7 měsíců – opětovně nelze).
  • přípojná vozidla kategorie O1 a O2 (přívěsy za osobní vozidla do 3.500 Kg),
  • motocykly kategorie L,
  • traktory a jejich přípojná vozidla kategorie T, R, C a OT, jejichž konstrukční rychlost nepřevyšuje 40 km/hod.,
  • silniční vozidla kategorie Z určené k pohybu na sněhu a ledu.

 

stk_moto_1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení