XCP Rust Blocker dutiny ochrání výrazně lépe než známé vosky!

XCP Rust Blocker vhodný pro ošetření dutin automobilů?

XCP Rust Blocker je na ochranu dutin ideální. Dokonce byl proveden laboratorní srovnávací test s výrobky Hammerite-AkzoNobel, konkrétně se speciálním přípravkem na ošetření dutin Waxoyl, který často doporučován (především v Británii) a dáván za vzor prevence koroze v dutinách automobilů.

Podle testu dle průmyslového standardu ASTM B117 byly kovové pláty po nanesení přípravků XCP Rust Blocker a Waxoyl vystaveny permanentní solné mlze (5 %). Před testem ošetřené plechy zasychaly 16 hodin.

Waxoyl (typický zástupce konzervačních vosků jako například Dinitrol, Motip, HB Body a další) po nanesení na svisle umístěný plech při nadměrném nástřiku neudržel svou vlastní váhu a sklouzl. Nicméně ani při pečlivém trojitém nanesení Waxoyl XCP Rust Blocker nepřekonal!

Test vosku Vaxoyl - 1, 2 a 3 vrstvy

 

 Z výsledků testu vyplývá, že XCP Rust Blocker překonává Hammerite - AkzoNobel Waxoyl se značnou rezervou při ochraně proti korozi v solné mlze.

Test XCP Rust Blocker -  1 vrstva

Na každém ze zkušebních panelů ošetřených Waxoylem je do 24 hodin po zahájení testu patrné výrazné zhoršení kovových povrchů. Naproti tomu v případě XCP Rust Blocker jsou první minimalistické známky koroze patrné až po 432 hodinách (!), tj. po 18 dnech ostřikování slanou vodou.

I u nás typicky používané vosky na dutiny totiž při tuhnutí vytváří bubliny vzduchu, které když prasknou zanechají zeslabené místo povlaku, která snadno zvětrávají. V případě potřeby je také velmi obtížné vosky odstranit. 

 

Jaké jsou klíčové vlastnosti XCP?

XCP Rust Blocker netuhne, jím vytvořený povlak je po zaschnutí stále pružný. V případě potřeby lze snadno odstranit například odmašťovacími prostředky, technickým benzínem a podobně.

XCP má výbornou vzlínavost a díky nízkému povrchovému napětí se po nanesení rychle rozprostírá a zajišťuje optimální pokrytí povrchu. Proniká do nepřístupných míst jako jsou spáry, škvíry a spoje. Aktivní látky vytěsňují vodu a vlhkost.

 

Je možné si test někde přečíst?

Ano, zde je odkaz na stránky výrobce XCP. Text je v angličtině.

 xcp_dutiny_3

xcp_dutiny_2

Jak nejlépe aplikovat XCP do dutin?

Nejrychlejší variantou je sprej XCP Rust Blocker s nasazenou hadičkou do dutin. Pokud jste motorkář, můžete využít Balíček pro motorkáře (obsahuje výborné mazadlo na řetěz a skvělý multifunkční sprej), kde je hadička součástí balení.


hadicka

 

Pokud máte doma kompresor a stříkací pistoli s možností připojení hadičky na dutiny, pak je nejvýhodnější XCP Rust Blocker v balení 5 litrů.

Auarita _PS-6A

Aplikace spreje:
  • Sprej by měl mít pokojovou teplotu
  • Doporučená venkovní teplota 15 až 25°C.
  • Před použitím nádobku důkladně protřepejte.
  • Nasaďte přiložený adaptér na stříkací hlavu a hadičku zasuňte co nejhlouběji
  • Aplikujte vosk do dutiny, hadičku během aplikace pomalu vytahujte. 
  • Po použití otočte sprej dnem vzhůru a stiskněte ventil, tím ventil pročistíte.

Aplikace stříkací pistolí: 
  • Před nalitím do stříkací nádoby zásobník důkladně protřepejte.
  • Provozní tlak cca 5 barů.
  • Hadičku zasuňte co nejhlouběji, aplikujte vosk do dutiny, hadičku během aplikace postupně vytahujte. 
  • Stříkací pistoli lze čistit rozpouštědlem, odmašťovačem, ředidlem a pod.

Jak dlouho XCP v dutinách vydrží?

V uzavřených dutinách XCP chrání kovové povrchy 5 let. Je doporučeno za cca 48 měsíců nástřik obnovit.

Zpět do obchodu