XCP Rust Blocker na největším závěsném mostě v České republice

Kromě motoristů a autoservisů začíná vzrůstat obliba ochrany proti korozi XCP Rust Blocker v různých průmyslových odvětvích. A to hlavně díky jednoduchosti použití, rychlosti reakce a deklarované účinnosti. Můžeme jmenovat zemědělce, rybáře, stavební firmy ale i těžařské ropné společnosti jako BP či stavitele náročných staveb velkých mostů.

U staveb mostních konstrukcí nachází XCP Rust Blocker uplatnění v ochraně masivních kovových součástí jako jsou kovová závěsná lana nebo ocelová ukotvení.

„XPC Rust Blocker používáme pro ochranu závěsových kotev a předpínacích lan před korozí. Mohu potvrdit, že výrobek funguje velmi dobře. Na kotvách již zasažených korozí se po aplikaci Rust Blockeru koroze zastavila, a dále nepokračuje,” popisuje zkušeností stavební dozor společnosti VSL Systémy Radovan Hrabák.

most_XCP_kotva_porovnani2

Fotografie ukazují stav ocelových závěsových kotev. Na prvním snímku hned po montáži, na druhém po dvou měsících od aplikace XCP Rust Blocker.

 

XCP je v tomto konkrétním případě používáno na mostní konstrukci přes Labe v Pardubicích. Rozpětím 135 metrů překoná pardubický most dosud nejdelší zavěšený most v Česku v Poděbradech, který měří 120 metrů. Stavební firmy čekalo osm výsuvů po 32 metrů dlouhých taktech, hotovo by mělo být v létě 2024. Most bude dominantou nového severovýchodního obchvatu Pardubic za 1,44 miliardy korun. Dokončen bude na podzim 2025.

VSL se jako specialista na konstrukční systémy a pozemní stavitelství podílí na projektování a výstavbě velkých inženýrských staveb. Společnost také mj. opravuje a modernizuje konstrukce tak, aby byla zaručena jejich bezpečnost a životnost. A XCP k tomu svým malým dílem přispívá také.

pardubice_most

Zpět do obchodu