Vyberte si balení 5 litrů a mějte dopravu zdarma! Rozhoduje celková hmotnost objednávky. Čím těžší, tím lepší.

7 měsíců na slaném pobřeží

rust_blocker-sprayNa jižním pobřeží Velké Británie, kde se podle slov autora testu, youtubera vystupujícího pod názvem BikingChap, vyskytuje opravdu velké množství soli, v nejslanějším městě Spojeného království Saltdean, se na konci roku 2023 odehrál test prostředků proti korozi, kterými můžete rychle ochránit motorku, auto, kolo, loď nebo letadlo.
 
Zkušební vzorky byly vystaveny agresivnímu slanému prostředí přímo na pobřeží moře. Po dvou měsících v tomto prostředí je celkový vítěz jednoznačný - XCP. Jenže, jak se nyní ukázalo, to nebyl konec testování...
 
Kanál BikingChap se k testovacím vzorkům holého kovu znovu vrátil po 7 měsících, aby konstatoval, že jediné, co dokáže kov před korozí ochránit ve výjimečně agresivním prostředí po několik měsíců, je XCP Rust Blocker.
 
Velmi zajímavý byl souboj největších rivalů tvz. light antikorozních přípravků na evropském trhu, které mají blízko k rychlovoskům s výraznou antikorozní ochranou: ACF-50 a XCP Rust Blocker Clear Coat. XCP opět přesvědčilo, jako v mnoha jiných testech předtím, že ochrání kov před působením soli výrazně lépe a déle (a levněji).
 
saltdean_test_xcp
 
Jako naprosté zklamání testu se projevil Scottoiler FS 365, jehož vlastnosti jsou snad ještě horší než u WD-40, tedy za několik dní po aplikaci se na zkušebních vzorcích objevila celkem silná koroze. Po sedmi měsících to absolutně vzdalo i ACF-50. U kovu s naneseným Scottoiler FS 365, WD-40, GT85 a ACF-50 to vypadalo, jakoby nikdy nebyl ničím chráněn. 
 
Chtějte vždy po dodavatelích různých ošetřujících a ochranných prostředků testy, nejlépe srovnávací a nezávislé. Nevěřte jen popisům u produktů. Zvláště pak ne u Scottoileru, který ve svém názvu odkazuje na celoroční ochranu, přitom nedokáže korozi vzdorovat ani pár dní.
 

Nejlepší dočasná ochrana proti korozi dle sedmiměsíčního testu na pobřeží Lamanšského průlivu: 

1) XCP Rust Blocker

2) TechCote ACS TC200

3) XCP Clear Coat

4) Muc-Off HCB-1

5) ACF-50

6–8) GT85

6–8) WD-40

6–8) Scottoiler FS 365

 

Zpět do obchodu