Rozbitá žárovka

Je spousta běžných činností, kdy vám může XCP pomoci. Řešili jsme například prasklou žárovku. Banalita. Ale jen do chvíle, než odpadne skleněná baňka, stane se to na venkovní lampě, venku je - 15 °C, lampa je na stěně dva metry vysoko a nemáte u sebe kleště.

zarovka3

V lampě zbyl jen kovový závit žárovky a skleněný „pestík”. Pokud jste podobnou záležitost řešili na venkovním světle, které léta nikdo nerozebíral (vše je zatuhlé), pak víte, že bez úzkých kleští nemáte moc šancí.

My jsem ale měli při ruce  XCP Lubricate & Protect  (sprej byl uložen v teple domova). Stačilo trochu stříknout mezi objímku a závit z žárovky a po pár vteřinách jsme zbytek žárovky vytočili dvěma prsty. Vše při stoje na špičkách. Geniální.

 
zarovka5zarovka4
 
A ještě jeden poznatek, XCP nejen perfektně maže, uvolňuje ale i chrání. I trocha prostředku stačila na to, aby izolovala kontakty a nová žárovka nesvítila. Samozřejmě, stačí hadrem objímku vytřít a malý zbytek XCP vám zaručí, že příští výměna bude snadná.
 
zarovka6
 
Pro stejnou činnost by pravděpodobně stačil i multifunkční prostředek  XCP One , ale XCP Lubricate & Protect byl zkrátka po ruce. XCP One se nám v poslední době osvědčil například při uvolnění srostlých (zoxidovaných) kontaktů na žárovce ve starém autě. Po nastříkání šly po cca 3 minutách pohodlně od sebe. Zarostlé byly při tom tak, že se podařilo při bezúspěšném pokusu o uvolnění rozlámat objímku žárovky H4 v hlavním světlometu.
 
oxidace_svetlo_kontakt
Ilustrační foto 
 
Zpět do obchodu