Automatická myčka XCP nesmyje - po 7 měsících

XCP-Lubricate-ProtectSpreje XCP znám z britského Amazonu, kde mě recenze kupujících před lety přesvědčily, že XCP skutečně funguje. Především se jednalo o XCP Rust Blocker. Až ke konci loňského roku jsem si už na českém shopu koupil XCP Lubricate & Protect, protože mám v dílně různé hevery, skříně a podobně, a všechno to nějak drhlo a skřípalo. Jednou za čas jsem sice panty a závěsy postříkal WD-40, ale na moc dlouho to nebylo.
 
xcp_amazon3

XCP Lubricate & Protect v tomto směru tedy působí úžasně. Dokonce tak, že se křivé drhnoucí dveře od staré rozvrzané skříně začaly samy zavírat. Zní to směšně, ale maže to fakt hezky.

LUB-slider-1-1500x630
 
Než byly letošní únorové mrazy napadlo mě, že prostříkám kliky u auta, aby to prostě lépe fungovalo. V tom nejhorším počasí jsem najel asi 800 km, auto bylo úplně bílé od soli, omrzlé, no prostě zima. Při oblevě zase pořád mokré a špinavé.
 
mazda_zima

Po nastříkání klik auta (nezamrzly) trochu XCP Lubricate & Protect steklo na karoserii, což jsem si původně nevšiml. Po oblevě jsem zajel do myčky, a pak za 4 dny znovu. Překvapením bylo, že po třech týdnech toho nejhoršího počasí a dvou myčkách ty stékance na dveřích pořád jsou. Neřeším zde estetiku, kdy se na XCP přilepila trocha špíny, ale to, že to drží a chrání i v extrémních podmínkách při slabé vrstvě. Navíc jde o prostředek, jehož primárním úkolem je mazat.
 
dvere_klika
 
Ještě zajímavější byla osa zadního stěrače (také ošetřena, aby nedrhla), kde je stále dobře patrná aktivní ochranná vrstva na gumovém těsnění.
 
zadni_sterac
 
To jen potvrdilo moje zkušenosti s XCP Rust Blocker, který při důkladné aplikaci vydrží na podvozku několik měsíců. Jak jsem pochopil, a české zastoupení XCP mi to potvrdilo, spreje XCP mají společný antikorozní a ochranný základ, ke kterému přidávají jedinečné vlastnosti specifických druhů, jako například v mém případě mazací schopnosti. Jenže ta základní ochrana povrchu je přítomna také.
 

Update 25. srpna 2021

Po sedmi měsících od uvedené aplikace XCP Lubricate & Protect jsem s překvapením zjistil, že ačkoliv byl prostředek z karoserie odstraněn, lak je stále chráněn. Přesně na místě původních stékanců, resp. všude tam, kde jsem při odstraňování XCP "rozleštil" a umyl saponátem, se voda nedrží a kuličkuje. To je skutečně velké překvapení, protože ani ten nejlepší vosk tak dlouho po několika umytích lak nechrání. Auto stojí pořád na ulici, na slunci, letos navíc pořád prší.
 
XCP_mazda2
 
XCP_mazda
 
xcp_mazda3
 
Děkujeme našemu zákazníkovi Jiřímu za zajímavou recenzi. Při další objednávce od nás získal zdarma výborný multifunkční sprej XCP One!
XCP One může zdarma obdržet úplně každý. Stačí napsat podobnou recenzi na produkty XCP a přidat fotografie. Napište nám.
 
Zpět do obchodu