Městská policie vsadila na XCP

mp_turnov_nasivka1Primární úloha obecní policie spočívá v zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a v ochraně bezpečnosti obyvatel obce a ochraně majetku. V rámci integrovaného záchranného systému je obecní policie nezastupitelnou složkou vzhledem ke své dokonalé místní a osobní znalosti. Tato stručná charakteristika jednoznačně stanovuje náročnost na techniku, kterou strážníci používají.

mp_turnov1

Základní technickým prostředkem nejen obecní policie, ale celého systému IZS (hasiči, záchranná služba, Policie ČR) jsou motorová vozidla, na něž jsou kladeny mimořádné nároky. Měla by dlouho a dobře sloužit včetně odolnosti proti korozi. Vedle spolehlivosti jde také o náklady, kdy u obecních policií platí jejich činnost a vybavení města a obce ze svých rozpočtů. Tedy, jde o efektivitu vynaložených nákladů.

Výše uvedené důvody vedly v roce 2022 vedení Městské policie Turnov k zahájení spolupráce s XCP Protection Česká republika. 

“Hledali jsme něco, co nám pomůže s ochranou proti korozi a prostředky vhodné pro servisování aut. Základní údržbu vozového parku si provádíme sami. A samozřejmě, řešíme korozi. Po nepříliš dobrých zkušenostech s notoricky známou ochranou spodků aut obecně používanými černými nástřiky jsem hledali prostředek, který je chopen korozi zpomalit a zabránit jí,” popisuje velitel Městké policie Turnov Luboš Trucka cestu k XCP Professional.

mp_turnov3

Po více než roce používání XCP Rust Blocker mají v Turnově jasno. “XCP se osvědčilo a budeme jej dál používat. Je očividné, že XCP proti korozi funguje dobře. Vedle oranžového Rust Blockeru si na naši kluci oblíbili především mazací XCP Lubricant & Protect, velmi spokojeni jsou se sprejem na řetězy XCP Chain Lubricant, který významně přispívá k dlouhodobé čistotě řetězu a dobré reference mám také na univerzální XCP One,” říká velitel Trucka.

 

xcp–kolekce_komplet

Zpět do obchodu