Vyberte si balení 5 litrů a mějte dopravu zdarma! Rozhoduje celková hmotnost objednávky. Čím těžší, tím lepší.

XCP Clear Coat na hliníkovém disku

O tom, že XCP Rust Blocker Clear Coat funguje měsíc po aplikaci i poté, když jej smyjete, se můžete přesvědčit například na videu Sama Vincenta.RB-CLEAR-COAT_Can-and-Trigger-778x1024Při aplikaci na motorku se nebojte použít úplně na vše. XCP Clear Coat je vhodný kromě všech železných a neželených kovů na plasty, gumu, koženku, barvenou kůži atd. Konzervuje a oživí vše, kovy ochrání před oxidací a stávající zastaví. My jsme vyzkoušeli XCP Clear Coat na lakovaný hliníkový disk kola. 

Projeví se nějak XCP při usazování špíny, při ochraně proti soli a při následném mytí špinavých kol? Tyto otázky nás zajímaly.

Na čistý disk pravého předního kola jsme nanesli XCP a rozetřeli - 18. října 2021. Najeli jsme cca 3 500 km a 24. února 2022 poprvé kola u auta umyli.


IMG_5216

Jaké byly výsledky působení XCP Rust Blocker Clear Coat po čtyřech měsících na hliníkovém disku?

  • XCP Rust Blocker Clear Coat byl po 4 měsících na povrchu disku, běžný provoz ho neodstranil
  • Kontaktní mytí bylo znatelně rychlejší a snažší 
  • Pocitově čistší, zářivější barva po umytí
  • I po umytí nadále Clear Coat chrání povrchu disku
  • Nezabrání zašpinění disku
  • Bezkontaktní mytí špínu neodstraní

Pohledově mezi oběma předními koly nebyl rozdíl. Špinavé, až běda. Po ostříkání vapkou šla největší špína dolů o něco lépe z disku, který nebyl nijak ošetřen. Při detailnějším mytí mycí rukavicí a zbytkem vody s autošamponem jsme ale zjistili, že ruční mytí kola ošetřeného XCP je cca o polovinu času kratší než kola, které nemělo ochranu žádnou. Ošetřený disk je po stejné intenzitě mytí pocitově čistší a barva zářivější. Další poznatek se dostavil po finálním oplachu tlakovou vodou. Na původně ošetřeném disku se dělaly kapičky vody, podobně jako na navoskované karoserii. Na mytí disků nebyl použit žádný agresivní prostředek, pouze voda s běžným autošamponem.

XCP Rust Blocker Clear Coat byl aplikován před čtyřmi měsíci.

I po ručním omytí disků, a opakovaně tlakovou vodou, prokazuje stále hydrofobní a ochranné vlastnosti. 

Funguje stejně jako vosk na karoserii.

Dovolujeme si tedy tvrdit, že pokud bude XCP používán primárně jako ochrana před solankou a zažráním špíny do povrchu hliníkové disku, pak jej dokáže efektivně ochránit. Spotřeba XCP Clear Coat na jeden disk je malá, není potřeba sprej, stačí rozetřít a použít tak levnější půllitrový zásobník nebo cenově nejvýhodnější balení v pětilitrovém kanystru. Pokud hledáte nejlevnější variantu, jak XCP Rust Blocker Clear Coat vyzkoušet, můžete zvolit stáčený prostředek v náhradním obalu.

Podobného výsledku dosáhl Clear Coat na chromové liště víka kufru. Rozdíl oproti disku byl v menším množství naneseného XCP a v intenzitě mytí, kdy lišta byla omyta celkem 3x včetně předmytí. Ani zde Clear Coat nezabrání zašpinění, které byste dostali jednoduše dolů jen třeba vapkou. Ale i po trojnásobném omytí je na povrchu stále přítomen. Převyšuje tak známé rychlovosky, které jsou po většinou po dvojnásobném umytí pryč.

IMG_56532jpg

Zpět do obchodu