První pomoc při korozi

rust_blocker-sprayZákladní vlastností XCP Rust Blocker je okamžité zastavení počínají koroze a ošetření kovů proti dalším negativním korozivním vlivům. Na stránkách www.xcp-professional.cz si můžete přečíst o různých aplikacích i zkušenostech. A přinášíme další.

XCP Rust Blocker pomůže hned, jednoduše a v případě počínající koroze bez nějakých složitých příprav povrchů. To díky aktivním inhibitorům koroze. Vyzkoušeli jsem jej při typické situaci českého motoristy snažícího se udržet sice postarší, ale milovaný rodinný vůz v kondici tím nejjednodušším způsobem.

Na konci ledna 2024 se na jednom z vozů našeho zákazníka objevily zrzavé tečky. Na lemu zadního blatníku. 31. ledna jsme postižené místo omyli z vnější i vnitřní strany čističem a odmašťovačem XCP Cleaner & Degreaser, vytřeli do sucha a nastříkali z obou stran sprejem XCP Rust Blocker (první foto).

koroze_lem3a

Po 43 dnech, a zhruba 1 500 kilometrech, 14. března, jsme místo zkontrolovali. Ja vidíte na fotografii (druhé foto), zrzavé tečky zmizely a povrch je ochráněn voskovitou vrstvou. Také vidíte prach, který se nalepil. To je vlastnost XCP. Tento prostředek totiž nikdy nevysychá, povrch se po několika dnech zatáhne, zhutní a je nadále hydroskopický.

Pokud není mechanicky odstraněn nebo omyt silným odmašťovačem, drží na svém místě a ošetřený kov chrání. Nikdy neztvrdne a neodpadne, jako konvenční vosky do dutin, nikdy nevytváří mikroklima, kde bují koroze jako v případě gumoasfaltových nátěrů na spodky vozidel. XCP Rust Blocker aplikujte cca jednou za rok zvlášť na místech, kde dochází k silnému a častému namáhání jako je odstřikující voda od kol.

Zpět do obchodu