XCP Rust Blocker chrání ropné plošiny BP

Orange-Rust-Protection-xcp-can 2_1XCP nemá žádné nanočástice, nelítá na raketách do kosmu, nepoužívá jej NASA, dokonce ani Elon Musk ve společnosti Space X. Nanočástice jen tušíme že existují, a do kosmu se z nás nejspíš nikdo nepodívá. XCP se proto soustředí na pomoc tam, kde je ho skutečně třeba. Bojuje s korozí na vašich autech, motorkách, na letadlech a lodích. A také na ropných plošinách BP (dříve British Petroleum) v Severním moři, kde prošel ultimativním testem!

 
 
 
bp_plosina_xcp_pumpa
 
Společnost BP používá XCP Rust Blocker na jedné ze svých plošin u pobřeží Shetland v Severním moři. Plošina je vystavena opravdu extrémním podmínkám a podle manažera plošiny, který nám zaslal fotografie s komentáři, funguje XCP velmi dobře.
 
plosina1
 
1) Na první fotografii vidíme pouzdra ložisek, která jsou umístěna ve „studni“  tzv. wellbay - místě kde se provádí vrt. 
Obě pouzdra ložisek byla zcela nová a umístěna ve „studni" na 4 dny při permanentním působení mořské vody. Vlevo je pouzdro bez ochrany, vpravo ošetřeno XCP.
 
plosina2
 
2) Na druhé fotografii jsou obě pouzdra očištěna. To, které bylo ošetřeno XCP je po očištění ve stavu nového. To se vůbec nedá říci o druhém pouzdře, které chráněno nebylo.
 
plosina3
 
3) Další snímek ukazuje zcela vpravo pouzdro ložiska, které bylo ošetřeno ochranným nátěrem protikorizivní barvy, ani ta ale nedokáže kov ochránit.
 
plosina4_1
 
4) Stav původně nového pouzdra po 6 týdnech používání. Střední část byla zakrytá, vnější části začaly rychle podléhat korozi. Po 3 týdnech byla ochrana střední části sejmuta a celé pouzdro ošetřeno na další 3 týdny XCP Rust Blocker.
 
Střední část nadále neměla žádné zakrytí kromě nástřiku XCP. Ani za 3 týdny se neobjevily žádný známky koroze.
 
plosina5
 
5) Pouzdro na posledním snímku bylo instalováno na vrtném zařízení na více než 3 týdny a chráněno jedním nástřikem XCP Rust Blocker. Ložisko s krytem se nacházelo na na vnějším okraji „studny", který je vystaven tomu nejhoršímu počasí nad Severním mořem. Pouzdro je stále zcela bez koroze, přestože bylo po značnou část doby ponořeno ve slané vodě.
 
Vlastnosti XCP asi nemohly být lépe prokázány. Po řadě nezávislých testů a laboratorních zkoušek nám společnost BP na podzim 2021 potvrdila, že XCP skutečně není zázrak, ale naprosto dělá to, co slibuje. Chrání efektivně kov před korozí.
Zpět do obchodu