Rezavý disk po půl roce

Asi žádný námi nebo příznivci XCP provedený test nevzbudil takové emoce. Jsme osočováni z podvodu, výměny fotek, výměny testovaného dílu a podobně. Kdo nezná XCP a věří při potírání koroze nejvíce vyjetému oleji, tak věřit XCP asi nikdy nebude.

 
I když budeme určitě někým nadále hejtováni, přesto tento jednoduchý test uvádíme. Už proto, že zde uvádíme zkušenosti, které jsem si sami (nebo naši zákazníci) prožili, nafotili a výsledky jsem schopni komukoliv předvést na testovaných vozech/dílech. Od začátku fungování XCP Professional v České republice (což je nyní v listopadu 2021 přesně rok) klademe důraz na to, že veškerá tvrzení v testech a pokusech jsou prokázána praktickou zkušeností!
 
Nyní k samotnému minitestu, který nás samotné dost překvapil. XCP Rust Blocker přinesl zajímavý výsledek při podzimní podzimní údržbě 20 let starého MPV. 

 

rezerva_xcp1

Rezerva umístěná pod podlahou zvenku, kterou zřejmě nikdo nikdy nepoužil, vesele rezla až do 15. května 2021, kdy jsme ji pouze nastříkali XCP Rust Blocker pomocí tlakové pistole se vzdálenosti cca 20-30 cm.

 

rezerva_xcp2

15. listopadu 2021, při přezouvání na zimní sadu kol a pravidelném nástřiku dostupných podvozkových částí, jsem se také podívali, co se s rezavou rezervou stalo po šesti měsících. Rozdíl je tak velký, že snad ani větší být nemůže. XCP Rust Blocker eliminoval velkou část rzi. Na disku zůstala stále slabá vrstvička XCP. 

Takový výsledek jsme nečekali. Bez jakékoliv další předchozí ochrany, bez očištění podkladu. Auto bylo v běžném provozu ne zrovna suché letní sezony. Znovu bylo potvrzeno, že XCP Rust Blocker nejen chrání před novou korozí, ale doslova ničí starou rez.

 
Jak jsme tento jednoduchý test provedli?
  • 15. května 2021 byl nastříkán starý plechový disk na rezervním kole pod autem
  • před nástřikem vyfoceno, nijak mechanicky upraveno ani očištěno
  • během půl roku bylo auto minimálně 2x v automatické myčce vč. mytí spodku, naposledy v polovině října 2021
  • 15. listopadu 2021 byla rezerva znovu vyfocena bez jakéhokoliv předcházejícího zásahu
Výsledek vidíte sami.
Zpět do obchodu